OPPENHEIMER

Każdy film napisany i wyreżyserowany przez Christophera Nolana jest gorąco oczekiwany, ale jego kolejny projekt wydaje się szczególnie wyjątkowy.

OPPENHEIMER, nakręcony w technologii IMAX®, epicki thriller, wciąga widzów w dylemat fascynującego człowieka, który musi zaryzykować zniszczenie świata, aby go ocalić.

OPPENHEIMER

11,12,13,14 SIERPNIA godz. 14:00 ; 19:15

Dramat, Biograficzny, reż. Christopher Nolan,  prod. USA,  W. Brytania  Czas: 180 min.  

Ceny biletów: 18 zł (normalny) 16 zł (ulgowy)  (2D napisy pl)     

OPPENHEIMER to porywająca historia fizyka J. Roberta Oppenheimera, któremu przypisuje się miano „ojca bomby atomowej” ze względu na jego rolę w Projekcie Manhattan podczas II wojny światowej. To opowieść o najbardziej niszczycielskim dziele ludzkości i jedno z największych kinowych wydarzeń tego roku.

W filmie występują Cillian Murphy jako J. Robert Oppenheimer i Emily Bluntjako jego żona, biolog i botanik Katherine „Kitty” Oppenheimer.

Zdobywca Oscara® Matt Damon wciela się w postać generała Leslie Grovesa Jr, dyrektora Projektu Manhattan, a Robert Downey Jr. gra Lewisa Straussa, komisarza-założyciela amerykańskiej Komisji Energii Atomowej.

Nominowana do Oscara® Florence Pugh gra psychiatrę Jean Tatlock, Benny Safdie fizyka teoretycznego Edwarda Tellera, Michael Angarano Roberta Serbera, a Josh Hartnett pionierskiego amerykańskiego naukowca jądrowego Ernesta Lawrence’a.

Filmy Christophera Nolana, w tym Tenet, Dunkierka, Interstellar, Incepcja i trylogia Mroczny Rycerz, zostały nagrodzone 11 Oscarami i 36 nominacjami, w tym dwiema nominacjami za najlepszy film.

OPPENHEIMER to kolejne monumentalne dzieło reżysera, którego widzowie nie mogą przegapić.

Skip to content