Brzozowski Dom Kultury 
realizuje projekt dofinansowany
 z Funduszy Europejskich 
„Archiwum Cyfrowe Kultury Brzozowskiej”
PIOSENKA-LITERACKA-63

„Literatura i Dzieci – Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”

Przegląd rejonowy konkursu „Literatura i Dzieci” w Brzozowskim Domu Kultury

W czwartek 23 listopada br. w Brzozowskim Domu Kultury odbył się etap rejonowy podkarpackiego konkursu „Literatura i Dzieci – Uśmiechnięte wiersze i wesołe piosenki”, organizowanego przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie.

W wydarzeniu udział wzięło kilkudziesięciu młodych wykonawców z obszaru powiatu brzozowskiego i okolic. Walczyli oni o możliwość awansu do finału, który odbędzie się już 7 i 8 grudnia br. w rzeszowskim WDK.

Celem konkursu „Literatura i Dzieci” jest upowszechnianie czytelnictwa (m.in. literatury dziecięcej), rozwijanie wyobraźni i spontaniczności, promocja dokonań artystycznych dzieci oraz propagowanie wśród nich kultury muzycznej.

Podczas kwalifikacji, uczestnicy mogli zaprezentować wybrany utwór muzyczny bądź wiersz. Młodzi artyści występowali w dwóch kategoriach wiekowych (klasy I-III oraz IV-VIII szkoły podstawowej).

Eliminacje poprowadziła Daria Mortka z Brzozowskiego Domu Kultury. Występy oceniło zaś trzyosobowe Jury w składzie: Joanna Baran-Marczydło (aktorka teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie), Katarzyna Bembenek (instruktor wokalny Wojewódzkiego Domu Kultury) oraz Edyta Gazda-Łuksa (kierownik działań animacji kulturalnej WDK).

🟡 Do awansu (I grupa wiekowa – kat. recytacja) do kolejnego etapu konkursu zostali nominowani: Wiktor Kędra (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domaradzu), Lena Paczkowska SP Nr 1 w Wesołej, Emila Buczkowicz (SP w Orzechówce)

🟠(I grupa wiekowa – kat. piosenka) Antoni Łukaszewicz (SP Nr 1 w Wesołej), Lilianna Prajzner (SP w Jabłonicy Polskiej),

Ewelina Krupa (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domaradzu), Emila Buczkowicz (SP w Orzechówce)

Wyróżnieni: Emilia Gazdowicz , Wiktoria Jantosz, Julia Data.

🔴(II grupa wiekowa – kat. piosenka) Amelia Sowińska (AP Aleksandra Prajsnar Studio Wokalno-Logopedyczne), Martyna Lutecka (Brzozowski Dom Kultury), Milena Cisowska (AP Aleksandra Prajsnar (Studio Wokalno-Logopedyczne) i Jakub Jantosz (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domaradzu). Dodatkowo wyróżnienia otrzymali: Jan Haduch, Milena Gierlach (kat. piosenka) oraz Jakub Janiszkiewicz (kat. recytacja).

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy laureatom powodzenia na zmaganiach finałowych w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Tekst, foto: Paweł Gądek

Skip to content