Brzozowski Dom Kultury 
realizuje projekt dofinansowany
 z Funduszy Europejskich 
„Archiwum Cyfrowe Kultury Brzozowskiej”
plakat_Ada-baner

Pracownia plastyczna – Ada Florek

MALARSTWO, RYSUNEK, BATIK…

Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży i dorosłych. To cykl spotkań indywidualnych i grupowych, mających na celu wprowadzenie młodych adeptów SZTUKI w arkana plastyki. 

Prowadząca: artysta plastyk, akwarelistka – Ada Florek

Brzozowski Dom Kultury

ul. Armii Krajowej 3

Kontakt: 13 43 419 38

e-mail: dkbrzozow@gmail.com 

Ada Florek 


Akwarelistka urodzona w 1976 roku w Brzozowie. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Krośnie, studiowała historię sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Od 15 lat zajmuje się malarstwem akwarelowym. Przez ten czas związana była z różnymi miejscami w Holandii, Niemczech, we Francji. Przez kilka lat współpracowała ze Stowarzyszeniem „Die Brücke”, wspierając jego działania artystyczne na rzecz miejscowej społeczności. Ostatnie lata mieszkała i tworzyła w Thoiry we Francji. W 2021 roku powróciła do rodzinnych stron. Najważniejsze wydarzenia i nagrody z ostatnich lat:

2020 – „Excellent Painting Autumn 2020” – nagroda główna przyznana przez przewodniczącego Międzynarodowego Instytutu Akwareli – Sado, Japonia
2020 – „Plein Air Salon Competition” – zwycięstwo w kategorii „akwarela” w konkursie organizowanym przez „Plein Air Magazine” – U.S.A.

2020 – „Women in Watercolor” – finalistka konkursu, wyróżnienie w kategorii „martwa natura” oraz nagroda magazynu „Plein Air” w kategorii „pejzaż” – U.S.A.
2020 – „Marche d’Acqua” – nominacja przyznana przez Angusa McEwana do udziału w wystawie i konkursie na międzynarodowym biennale akwarelowym w Fabriano we Włoszech

2019 – ABU RAWASH PRIZE 2019 – złoty medal w kategorii „martwa natura – realizm”
2019 – GAWA Annual International Watercolor Contest 2019 – nagroda główna w kategorii „najlepsza martwa natura”, Kanada 2019 – Royal Watercolour Society Annual Contemporary Watercolor Exhibition – finalistka konkursu i uczestniczka wystawy w Bankside Gallery w Londynie
2018 – Annual International Watercolor Scholarship GAWA 2018 – stypendium artystyczne przyznane przez Światowe Stowarzyszenie Akwarelistów GAWA
2018 – ABU RAWASH PRIZE 2018 – wyróżnienie
Publikacje: „The Art of Watercolor”, „Plein Air Magazine”, „Selected Artist”.

Recenzje – o artystce:

Meeta Dani – założycielka i przewodnicząca Światowego Stowarzyszenia Akwarelistów GAWA pisała o artystce: 

„Jej kreatywne planowanie, wyjątkowe umiejętności kompozycyjne i zdolność malowania w różnorodnej tematyce z równą łatwością pokazują jej techniczną wiedzę w zakresie malarstwa akwarelowego”.

Abu Rawash – akwarelista, redaktor naczelny magazynu „Selected Artist” napisał o artystce i jej obrazie „Glass Gem Corn” 

„Tworzy arcydzieło. Wielość tonów i tekstur tła składa się na bardzo specyficzny nastrój. Kompozycja jest doskonała – artystka użyła błękitnej farby i odważnych linii w rysunku drewna aby ją zrównoważyć oraz posłużyła się głębokim cieniem, żeby zbalansować „puste” przestrzenie pomiędzy poszczególnymi elementami obrazu. Wszystkie te niuanse pozwalają zobaczyć zasadniczą różnicę pomiędzy fotografią i malarstwem oraz składają się na własną, unikalną wizję rzeczywistości autorki”.

Skip to content