Brzozowski Dom Kultury 
realizuje projekt dofinansowany
 z Funduszy Europejskich 
„Archiwum Cyfrowe Kultury Brzozowskiej”
Tablica_informacyjna_PL

„TAM I Z POWROTEM. Ada Florek Watercolors” 

W ramach naboru do Programów rządowych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego na rok 2022 został złożony projekt do Programu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Sztuki Wizualne”. Powstał on we współpracy Brzozowski Dom Kultury i Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza.

Projekt „TAM I Z POWROTEM. Ada Florek Watercolors” został rozpatrzony pozytywnie i otrzymał akceptację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na kwotę: 25875 zł!

Szczegóły już wkrótce.

„TAM I Z POWROTEM. ADA FLOREK WATERCOLORS” to projekt wychodzący naprzeciw wszystkim pragnącym spotkania ze sztuką współczesną. Dzieła sztuki będą wyeksponowane w klimatycznym wnętrzu Galerii Na Strychu Brzozowskiego Domu Kultury. Wystawę tworzyć będzie zestaw akwareli z cyklu nazwanego przez artystkę „TAM I Z POWROTEM”. Uroczyste otwarcie wystawy połączone będzie z prezentacją muzyki jazzowej Ilona Damięcka Trio. W czasie wernisażu pooglądamy prezentację multimedialną procesu twórczego malarki, w technice timelapse. Uwiecznieniem wystawy będzie dedykowany jej katalog, przekazywany publiczności wernisażu i odwiedzającym wystawę. Jest to wydarzenie znaczące dla odbiorców, ale też dla artystki powracającej po latach emigracji. Dla szerszego dostępu do tego pięknego wydarzenia wszystkim zainteresowanym, zrobimy jego transmisję on-line.

Skip to content