wielor_oscar

WIELORYB

WIELORYB

17,18,19,20,21 MARCA godz. 18:00

Dramat, reż. Darren Aronofsky,  prod. USA, Czas: 115 min. Od lat 12  

Ceny biletów: 18 zł (normalny) 16 zł (ulgowy) (2D napisy pl)

Wielka kreacja aktorska Brendana Frasera w poruszającym filmie Darrena Aronofskiego, twórcy „REQUIEM DLA SNU” i „CZARNEGO ŁABĘDZIA”.

Film, który zachwyca publiczność i krytyków na wielu światowych rynkach kinowych i festiwalach.

Charlie już od lat żyje na marginesie świata. Uwięziony w małym mieszkaniu przez chorobliwą otyłość. Odrzucony, nie bez powodu, przez swoich bliskich, samotnie zmierza w życiową przepaść. Wystarczy jednak jeden impuls, jedno spotkanie, by zapalić w nim płomień nadziei na to, że jeszcze nie wszystko stracone. Charlie podejmuje próbę nawiązania dawno utraconego kontaktu z nastoletnią córką. Wie, że czeka go niesłychanie trudne spotkanie. Zdaje sobie sprawę, że ryzykuje utratę ostatniego złudzenia. Gotów jest jednak podjąć to ryzyko z wiarą, że także dla niego jest jeszcze szansa na odkupienie.

„Brendan Fraser jest fantastyczny.”

                                               Chris Bumbray, JoBlo’s Movie Network

“WIELORYB to niezwykle mocny film.”

                                               Tom O’Brien, Next Best Picture

„Przenikliwa, poruszająca przypowieść o próbie pogodzenia się z własnym życiem, opowiedziana z iście biblijną siłą.”

                                               Robbie Collin, Daily Telegraph

– Dziękuję Akademii za ten zaszczyt i naszemu studiu za to, że mogliśmy nakręcić tak odważny film. Dziękuję też Darrenowi, że rzucił mi koło ratunkowe i wciągnął na pokład statku (…). Muszę jeszcze dodać, że to było dla mnie wielkie szczęście móc pracować z tak utalentowanymi artystkami, jak np. Hong Chau. Wspomnę jeszcze tylko, że w trakcie realizacji filmu nie zawsze było nam łatwo, nie zawsze wszystko nam się podobało i układało po naszej myśli, ale jestem zachwycony z efektu finalnego – przyznał aktor ze łzami w oczach. – Brendan Fraser

Skip to content