Brzozowski Dom Kultury 
realizuje projekt dofinansowany
 z Funduszy Europejskich 
„Archiwum Cyfrowe Kultury Brzozowskiej”
AMC face HD

„Zaduszki Jazzowe 🎵🎶🎵 Brzozów 2022”

„Zaduszki Jazzowe 🎵🎶🎵 Brzozów 2022” – AMC Trio

Galeria Na Strychu  – Brzozowski Dom Kultury

ul. A.Krajowej 3, BRZOZÓW

17 listopada, godz. 19.00

Rezerwacja miejsc pod numerem telefonu 13 4341938 lub 604936599. 

Liczba miejsc ograniczona.

AMC trio to formacja z Presova na Słowacji. Ten niesamowity zespół, który swoje muzyczne fundamenty zbudował w mainstreamowym jazzie, istnieje od około dwudziestu lat. W jego skład wchodzą Peter Adamkovic na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Martin Marinczak na kontrabasie i Stanislav Cvanciger na perkusji.

W tym składzie muzycy nagrali dwie płyty, obie wydane nakładem słowackiej firmy Hevhetia. Debiutancka „Thor-Iza” spotkała się z pozytywnym oddźwiękiem, a jeszcze większym sukcesem okazała się „Soul Of The Mountain”, na której gościnnie zagrał słynny szwedzki gitarzysta Ulf Wakenius. W chwili obecnej dorobek muzyczny zespołu AMC trio to 7 albumów. Koncertowali i nagrywali w studio z takimi gwiazdami jak: Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael ‘Patches’ Stewart czy też Eric Marienthal.

AMC trio z powodzeniem wypracowało własny język i styl, dzięki czemu jest rozpoznawalne i niepowtarzalne. Mają niezwykły talent do tworzenia pięknych melodii.

Wykraczają poza tradycyjne techniki jazzowe i dążą do wielogatunkowego brzmienia. inspirowanego na przykład muzyką popularną i klasyczną, melodiami z muzyki ludowej wschodniej Słowacji, a także naturą, literaturą, duchowością i wszelkiego rodzaju pięknem.

W Brzozowskim Domu Kultury AMC trio wystąpi w rozszerzonym składzie, do grupy dołączy gitarzysta Samuel Marincak.

Serdecznie zapraszamy 17 listopada 2022 roku o godzinie 19.00.

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Zaduszki jazzowe Brzozów 2022” i jest współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Brzozów.

Organizator: Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza

Partner Projektu: Brzozowski Dom Kultury

Patronat medialny:

Brzozowiana.pl – wiadomości z regionu brzozowskiego na Podkarpaciu

infopodkarpacie.pl

Brzozow.info – Informacje z Brzozowa i okolic

Brzozow24.pl

Skip to content